Niverosin

Skóra
naczynkowa

Oznaki

Cerze naczynkowej potrzebna jest szczególna pielęgnacja ze względu na jej dużą wrażliwość

Niverosin

Skóra naczynkowa charakteryzuje się występowaniem widocznych, rozszerzonych naczynek krwionośnych, tzw. pajączków na skórze. Mogą one mieć kolor czerwony lub niebieski, w zależności od głębokości ich występowania. Dodatkowo skórze naczynkowej towarzyszy zaczerwienienie, suchość i nadwrażliwość.

Problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Pękające naczynka występują najczęściej na twarzy, w okolicach nosa, policzków, a także nogach. Pierwsze rozszerzone naczynka mogą pojawić się już u nastolatek, które mają jasną karnację. Aby czuć się pewniej, warto podjąć właściwe kroki.

Czynniki

Co jest przyczyną pojawienia
się pajączków na skórze

Niverosin

Na powstawanie rozszerzonych naczynek może mieć wpływ wiele czynników. Przyczyny należy podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne.

Jedną z najważniejszych, na którą nie mamy wpływu, są geny. Dziedziczymy tendencję do występowania kruchych naczynek, które nie wytrzymują ciśnienia przepływającej krwi, co powoduje ich pękanie. Dodatkowo duży wpływ ma stres życia codziennego.

Natomiast do czynników zewnętrznych, niekorzystnie oddziałujących na skórę z tendencją do pojawiania się pajączków zaliczyć można wysoką lub niską temperaturę, wiatr, słońce, czyli promieniowanie UV. Nieodpowiedni dobór kosmetyków, np. na bazie alkoholu lub gruboziarnistych peelingów może jeszcze bardziej ją podrażnić. Tryb życia, dieta (np. jedzenie ostrych potraw) oraz używki, jak alkohol czy papierosy potęgują i przyspieszają powstawanie tzw. pajączków na skórze.

Ochrona

Jak dbać o skórę naczynkową?
Jakie są skuteczne sposoby na naczynka?

Niverosin

Skóra naczynkowa jest skórą wrażliwą, przez co wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Do codziennego oczyszczenia skóry należy używać delikatnego mleczka oraz toników przeznaczonych typowo do cery naczynkowej. Jeśli chodzi o złuszczanie, warto sięgnąć po peelingi enzymatyczne, które rozpuszczają naskórek i nie działają w sposób mechaniczny.

Dobry krem do codziennej pielęgnacji cery naczynkowej powinien zawierać substancje łagodzące, wzmacniające kruche naczynka oraz filtr przeciwsłoneczny, którego zadaniem jest zabezpieczenie skóry przed promieniowaniem UV. Szczególną uwagę należy zwrócić na skład kosmetyków na naczynka, które powinny zawierać określone składniki aktywne, takie jak:

Niverosin

Witamina C

Pomaga w produkcji kolagenu, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych i skóry.

Niverosin

Witamina K

Przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi

Niverosin

Witamina P

Uszczelnia popękane naczynka

Niverosin

WYCIĄG Z KASZTANOWCA (aesculus hippocastanum)

Wpływa korzystnie na elastyczność i szczelność ścianek naczynek, redukuje efekt zaczerwienienia

Niverosin

WYCIĄG Z RUSZCZYKA KOLCZASTEGO (ruscus aculeatus)

Wzmacnia ściany drobnych naczynek

Niverosin

MIŁORZĄB JAPOŃSKI (ginkgo biloba)

Zmniejsza kruchość naczynek oraz je uelastycznia

Niverosin

RUTYNA

Uszczelnia i zmniejsza kruchość naczynek

Niverosin

ARNIKA

Wzmacnia ściany drobnych naczynek oraz łagodzi zaczerwienienie

Niverosin

NAGIETEK LEKARSKI (calendula officinalis)

Zmniejsza kruchość naczynek, wzmarnia oraz łagodzi podrażnienia

Niverosin

D-Panthenol prowitamina B5

Niverosin

ALANTOINA

Skórę naczynkową można także wspierać za pomocą suplementów diety*, które zawierają składniki wspierające skórę "od wewnątrz". Co ważne, składniki suplementu diety (tabletki)*, w zależności jakie składniki posiadają, mogą wspomagać odpowiednie funkcjonowanie naczyń krwionośnych, produkcję kolagenu1 oraz prawidłowe krzepnięcie krwi2.

Jak usunąć i maskować naczynka?

Odpowiednio dobrane kosmetyki do makijażu również wspomogą pielęgnację skóry naczynkowej oraz pozwolą maskować naczynka na twarzy. Wyraźnie poprawią efekt kosmetyczny.

również skorzystać z zabiegów dostępnych w gabinetach kosmetycznych oraz lekarskich. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest laserowe zamykanie naczynek i elektrokoagulacja. Działanie lasera oparte jest na wiązce światła przenikającego do naczynek i ich obkurczeniu. Natomiast elektrokoagulacja działa na zasadzie drobnej igły, przez którą przechodzi prąd do naczynka i doprowadza do jego kurczenia się. Najlepszą porą na zabiegi jest wiosna i jesień, ponieważ skóra naczynkowa nie lubi ostrego słońca i mrozu.

Stosowanie odpowiedniej pielęgnacji oraz korzystanie z zabiegów gabinetowych może wpłynąć na poprawę naszego wyglądu i samopoczucia.

*Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia.
Zalecenia przygotowane przez kosmetologa.

1) Witamina C – pomaga w produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych i skóry oraz w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
2) Witamina K – przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi.

Sprawdź czy masz skórę naczynkową

zrób test

suplement diety