Należy przestrzegać kilku prostych zasad, aby makijaż sprostał powyższym zadaniom

Oczyszczanie / Demakijaż

W przypadku makijażu skóry naczynkowej, podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju cery, podstawę dobrego i trwałego makijażu stanowi jej prawidłowe przygotowanie, którego pierwszym etapem jest oczyszczanie. Do oczyszczania wrażliwej, a często wręcz nadreaktywnej cery naczynkowej należy używać jak najdelikatniejszych produktów, pozbawionych barwników, środków zapachowych, alkoholu czy drobinek peelingujących. Najlepiej sprawdzą się tu preparaty takie jak: mleczka, śmietanki, nawilżające żele, pianki czy płyny micelarne.

Raz bądź dwa razy w tygodniu warto także wykonać peeling enzymatyczny, w celu głębszego oczyszczenia, wyrównania kolorytu oraz lepszego przygotowania skóry do absorpcji składników aktywnych z preparatów pielęgnacyjnych.

Krem pielęgnacyjny

Po starannym oczyszczeniu skóry należy zaaplikować odpowiedni krem pielęgnacyjny. Dobry krem na rozszerzone naczynka powinien zawierać substancje ochronne, uszczelniające kruche ściany naczyń, poprawiające mikrocyrkulację krwi, a także substancje nawilżające, kojące i odżywcze.

W składzie kremów należy zatem szukać składników, takich jak: filtry UV, diosmina, hesperydyna, wyciąg z ruszczyka kolczastego, wyciąg z kasztanowca, witamina C, witamina K, kwas hialuronowy, d-pantenol czy algi morskie.

Baza pod podkład

Jeżeli na skórze twarzy występują rozległe zaczerwienienia oraz liczne pajączki, niezbędne może okazać się nałożenie bazy pod podkład. Najbardziej odpowiednia baza dla cery naczynkowej posiada zielonkawy odcień, gdyż barwa ta doskonale dopełnia kolor czerwony, dzięki czemu rozszerzone naczynka stają się mniej widoczne, a skóra staje się wyraźnie rozjaśniona.

Podkład

Dla nadwrażliwej skóry naczynkowej na co dzień najodpowiedniejsze będą podkłady mineralne, bazujące tylko na naturalnych składnikach, które nie uczulają i nie podrażniają skóry, za to doskonale ją nawilżają oraz chronią przed promieniowaniem UV. Na tzw. „wielkie wyjście” można użyć bardziej kryjącego kosmetyku.

Korektor

Zdarza się, że w niektórych przypadkach na nałożony wcześniej podkład konieczne może być zaaplikowanie zielonego korektora. Kosmetyk ten nakłada się punktowo, lekko wklepując go w skórę, w miejscach gdzie zwykle pajączki są najliczniejsze, tzn. w okolicach skrzydełek nosa, na brodzie czy policzkach. W maskowaniu rozszerzonych naczynek równie dobrze sprawdzają się korektory z żółtymi pigmentami.

Puder sypki

Dla utrwalenia makijażu należy za pomocą pędzla „omieść” twarz sypkim pudrem, najlepiej mineralnym. Na rynku pojawiły się również pudry z dodatkiem zielonego pigmentu, które wzmagają efekt użytego wcześniej korektora.

Róż

W makijażu cery z rozszerzonymi naczynkami należy raczej unikać róży, a już w szczególności zbyt ciemnych i intensywnych odcieni barwy czerwonej, wiśniowej, ceglanej czy malinowej, bowiem sprawiają one, iż niechciane zaczerwienienia stają się jeszcze bardziej widoczne.

Jeżeli użycie różu jest jednak konieczne, należy sięgać po odcienie pastelowe, np. jasne, lekko zgaszone róże, odcienie brzoskwiniowe czy nawet wpadające w beże, które doskonale odmłodzą twarz, nie uwidaczniając przy tym rumieńców.

Podobnymi zasadami należy kierować się przy doborze koloru pomadki.

Puder bazujący

O ile używanie różu w przypadku cery naczynkowej może być ryzykowne, o tyle konturowanie twarzy pudrem brązującym jest konieczne, gdyż doskonale odciąga uwagę od zaczerwienień i stanowi idealne wykończenie makijażu.

* Zalecenia przygotowane przez kosmetologa.

Sprawdź czy masz skórę naczynkową. Zrób test

Sprawdź

Przeczytaj inne artykuły:

Suplementem diety
jest Niverosin tabletki
Suplement diety
Ustawienia cookies